Nasza nowa kolekcja tkanin – nie tylko miło popatrzeć, ale też aż chce się dotknąć

Wybór tkaniny na łóżko często ważniejszy jest od wyboru modelu. Źle dobrana tkanina, jej kolor, struktura potrafią zepsuć najlepiej zaprojektowany mebel. A przecież nikt z nas nie chciałby mieć łóżka źle ubranego, bo nie będzie ono wyglądać dobrze, tak jak piękna kobieta nie będzie wyglądała dobrze w źle dobranej sukience.

Na rynku wciąż królują velvety, często kolorowe, w intensywnych barwach. Są modele, które dobrze się w nich prezentują, taki wybór wymaga jednak odwagi i konsekwencji w urządzaniu sypialni. Kolorowy intensywny velvet nie znosi konkurencji – lubi być gwiazdą, reszta pomieszczenia powinna być dla niego delikatnym tłem. W doborze intensywnych kolorów czai się często niebezpieczeństwo – czy na pewno w swoim domu chcecie spać w łóżku z bordowego velvetu?

W naszej nowej kolekcji zaproponowaliśmy sporo naturalnych tkanin, w jasnych, neutralnych barwach, często o wyraźnej strukturze. Można je łączyć z gładkimi tkaninami bazowymi, nawet tymi przypominającymi skórę.

Skład niektórych plecionek naszej kolekcji zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających klientów – mamy w ofercie szlachetne tkaniny, które mają w składzie wiele naturalnych włókien. Na zdjęciu obok szlachetna tkanina Gallant z lnem, bawełna i wiskozą oraz tkanina Vega, stanowiąca doskonałą bazę dla plecionek.

Nie zapomnieliśmy o tak modnej ostatnio tkaninie typu boucle. Bardzo dobrze wyglądają w niej niektóre nasze modele – szczególnie te o zaokrąglonych liniach. Pamiętajmy jednak, że najlepiej prezentuje się jasna boucle lub boucle w kolorach ziemi – bardzo ciemna, źle dobrana do modelu może wyrządzić mu dużo krzywdy.

Dla odważnych, lubiących stawiać na mocne akcenty we wnętrzu mamy klasyczną pepitkę lub geometryczny wzór w drobne kółeczka. Dobrze komponują się z minimalistycznym wyposażeniem, dodają klasy i elegancji. Podobnie sprawdzi się we wnętrzu tkanina typu sól z pieprzem, szczególnie wtedy, gdy zależy nam na uzyskaniu efektu przytulności i ciepła.

Coco Chanel powiedziała kiedyś: „Nie ma kobiet brzydkich, są tylko zaniedbane”. Trawestując słynne zdanie możemy stwierdzić, że nie ma brzydkich łóżek (przynajmniej w naszej ofercie), są tylko źle ubrane.

Jeśli ktoś lubi tkaniny opalizujące lub melanżowe takie również znajdzie w naszej ofercie. Szlachetne, w dobrym guście – niejeden mebel zyska sporo w takim ubraniu, szczególnie taki, który już sam swoim wzorem niesie ze sobą szyk i elegancję.
Wybór tkaniny na łóżko to wybór na lata, będziecie ją oglądać przez wiele kolejnych wieczorów. Powinna nie tylko dobrze wyglądać, ale też ukoić, wyciszyć, zaprosić do odpoczynku.

W razie trudności w odpowiednim doborze tkaniny do wybranego łóżka, służymy pomocą. Chętnie podpowiemy, w jakiej tkaninie wybrany model będzie wyglądał najlepiej.
Piszcie: architekt@nefm.pl