Międzynarodowe Targi Poznańskie Meble Polska 2023 – nasze nowości, nagrody, wrażenia.

Kolejne MTP Meble Polska za nami. Po trudnych, pandemicznych latach 2020-2021, niełatwym roku 2022 przyszła znowu pora na targi w tradycyjnej formule. Na tegorocznej edycji pokazaliśmy bardzo dużo ciekawych, designerskich modeli łóżek tapicerowanych i mebli do sypialni.

Trzy bardzo różne aranżacje pomieszczeń do spania spodobały się odwiedzającym nasze stoisko. Zaprezentowaliśmy meble do sypialni w stylu japandi, klasycznym i połączenie garderoby z miejscem do pracy. Udowodniliśmy, że odpowiednio urządzona sypialnia w ciemnej, czarnej tonacji może stać się miejscem dobrego odpoczynku i wyciszenia po długim dniu. Pokazaliśmy nietuzinkowe powiązanie tych samych kształtów w różnych, korespondujących ze sobą meblach. W sypialni Ovalo giętkie linie powtarzały się na szafach, komodach, stolikach toaletce i ławce. Bardzo oryginalne łóżko z tego zestawu, z zagiętym wezgłowiem wykończonym owalnymi elementami, otrzymało Złoty Medal MTP.

Na zdjęciu łóżko Ovalo – laureat nagrody Złoty Medal MTP Meble Polska. Wykonanie takiego modelu wymaga nie tylko pracy bardzo dobrego projektanta, ale też doskonałych fachowców. Żeby stworzyć taki kształt wezgłowia, które stanowi wygodne i ergonomiczne oparcie, a w dodatku może być w łatwy sposób zamontowane na trzech różnych wysokościach, trzeba być mistrzem w swoim fachu.

Powodzeniem cieszyła się sypialnia Nubo – delikatne, pastelowe szafy, komody i stoliki nocne z ozdobnymi ryflowanymi elementami oraz pięknymi, bardzo dużymi ryflowanymi uchwytami w kolorze matowego złota wyglądały naprawdę wytwornie. Łóżko Nubo wykonane z jasnej, miękkiej plecionki idealnie wpisywało się we wzornictwo całego zestawu.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem do sypialni okazał się zaprezentowany na targach zestaw mebli Uficcio – połączenie garderoby oraz miejsca do pracy. Otwarty regał z półkami i oświetleniem ledowym skrywa małe biurko ze schowkiem w blacie, w którym można ukryć kable, ładowarki itp. Pod blatem znajduje się szeroka szuflada z przegródkami – idealne miejsce do schowania rzeczy po skończonej pracy.
System może mieć różne szerokości i wysokości, m. in. dzięki zastosowaniu nadstawek w czarnym kolorze. Połączenie szlachetnej, szarobeżowej barwy taupe z czernią gwarantuje, że sypialnia urządzona takim zestawem będzie wyglądała modnie i zjawiskowo.

Pokazaliśmy sporo nowych łóżek tapicerowanych, zarówno kontynentalnych z pojemnikami jak i łóżek z wezgłowiami Premium czy modeli na delikatnych, minimalistycznych podstawach i metalowych szkieletach. Nasze nowe wzory zdobyły uznanie i były chętnie zamawiane przez odwiedzających. Większość z nich przygotowała nasza projektantka – architektka i absolwentka studiów podyplomowych z zakresu projektowania mebli ukończonych we włoskiej Florencji.

The Master level course gives the students a great knowledge about Italian Furniture Design through a mixture of lectures, design studios, and history. The Furniture Design school courses also offer instruction in the computer softwares Rhinoceros, 3d Studio Max, and VRAY.

MASTER OF FURNITURE DESIGN
IN FLORENCE, ITALY

Pewnie dlatego w naszych nowych kolekcjach widać włoskiego ducha, co w połączeniu z niezwykłą starannością i dbałością o jakość wykonania pozwoliło stworzyć ciekawe, dobrze zaprojektowane i solidne meble.