Łóżka kontynentalne – czyli jak wyspać się w domu równie wygodnie jak w dobrym hotelu

Każdy, kto choć raz spał w przyzwoitym hotelu, wie, jak wygodne może być łóżko kontynentalne. Wysokie łóżko, które składa się z podstawy i materaca zapewnia zdrowy i wygodny sen i co najważniejsze zajmuje tylko tyle powierzchni, ile jest konieczne. Jeśli macie mało miejsca, ale jednak chcecie spać wygodnie, takie łóżko jest świetnym rozwiązaniem.

Boki łóżka kontynentalnego nie wystają poza powierzchnię spania – szerokość materaca to dokładnie szerokość łóżka. Z kolei wysokość takiego łóżka ułatwia wstawanie, co ma znaczenie szczególnie dla osób starszych lub borykających się z problemami z kręgosłupem.

Eleganckie łóżko kontynentalne z wysokim wezgłowiem nr 800 w olejowanej dębowej ramie. Jasne barwy obicia pięknie komponują się z naturalnym drewnem. Obok łóżka stoliki nocne Natural z litego drewna dębowego, szuflady tapicerowane tkaniną taką samą jak na łóżku.

Podstawa łóżka kontynentalnego może być wyposażona w dodatkowe sprężyny kieszeniowe, co w połączeniu z wygodnym materacem gwarantuje, że na pewno obudzicie się co najmniej tak wypoczęci jak po nocy spędzonej w dobrym hotelu. Poza tym nasze podstawy umożliwiają wygodne przechowywanie pościeli. Duże, obszerne, starannie wykończone wewnątrz pojemniki mogą otwierać się z przodu, z boku albo mieć wysuwane szuflady. Materace naszych łóżek kontynentalnych obszywamy na zamówienie po bokach taką samą tkaniną jak łóżko, dzięki czemu wygląda ono dobrze również wtedy, gdy nie jest przykryte narzutą czy pledem.

Mnogość wzorów wezgłowi do naszych podstaw kontynentalnych gwarantuje łatwy dobór łóżka do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie. W naszej zróżnicowanej ofercie znajdują się zarówno modele minimalistyczne jak i klasyczne czy bardzo eleganckie, świetnie pasujące do wytwornych wnętrz. Możliwość wyboru wysokości zagłówka, nóżek oraz nowoczesnych tkanin spośród kilkuset wzorów ułatwia zaprojektowanie swojego łóżka marzeń.

Stworzyliśmy rewelacyjne rozwiązanie do bardzo małych sypialni – zagłówki do łóżek kontynentalnych (trzy różne wzory) zawieszane na ścianie. Czasami liczy się przecież nawet 5 cm, a dzięki takiemu rozwiązaniu podstawę uda się dosunąć do samej ściany. To wyjątkowe rozwiązanie, pozwalające pogodzić wygodę spania na łóżku kontynentalnym z małą przestrzenią, którą często mamy do dyspozycji, nazwaliśmy Smart, bo jest naprawdę bardzo sprytne.

Weronika Kacyna
architekt & designer

Łóżko kontynentalne to mebel wygodny, praktyczny i uniwersalny. Nie tylko dobrze się na nim wyśpicie, ale też – odpowiednio dobierając model, kolorystykę i tkaniny – z klasą urządzicie z jego pomocą różne sypialnie, zarówno damskie jak i męskie, bo przecież nie zawsze śpimy razem?